2019 DGS Dikey Geçiş Sınavı Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

2019 DGS Dikey Geçiş Sınavı Tercihleri

Bu sene gerçekleştirilen 2019 DGS Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman başlayacak? Meslek Yüksek Okulu ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin 2 yıllık bölümlerinden mezun olanların lisans tamamlamak için girdiği DGS sınavının sonuçları geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı.

Sınava giren ve barajı geçen adaylar Lisans tamamlama için tercih yaparak 2 yıllık bölümlerini lisansa tamamlamak için tercih yapacaklardır.

2019 DGS Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlıyor?

2019 DGS Dikey Geçiş Sınavı tercih işlemleri 21 – 28 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Tercih işlemleri 28 Ağustos 2019 tarihinde saat 23:59’a kadar yapılacaktır. DGS adayları tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin internet adresi https://ais.osym.gov.tr/ üzerinden T.C. kimlik numarası ve ÖSYM şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır.

2019 DGS kılavuzunda yer alan kurallar ve ilkeler doğrultusundan işlemler uygulanacaktır. Adayların tercih yaparken bu kılavuzları dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayınlanan tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

2019 DGS Dikey Geçiş Sınavı Tercihleri yaparken altta yer alan kılavuz ve tabloları dikkate alarak yapmaya özen gösterin.

2019-DGS Başvuru Kılavuzu

2019-Tercih Bilgileri ve Tablolar

DGS Sınavında Tercih Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir cevap yazın