Açık Öğretim Lise Kayıt Tarihleri Ne Zaman?

acikogretim-lise-kayit-tarihleri-ne-zaman

Açık öğretim lisesi; öğrencilere açıktan, okula gitmeden, örgün olarak okuma imkânı tanımaktadır. Açık öğretimde okuyan kişiler, çalışan kişiler olabilir veya örgün öğretim de okuyacak imkânlara sahip olamayan kişilerdir. Okuldan ayrılan veya okulu bırakmak zorunda olan kişilerde açık öğretim lisesinden öğrenim görebilmektedir. Açık öğretim diploması ile örgün öğretim diploması arasında bir fark yoktur.

Açık öğretimde okuma her zaman avantajlı bir durumdur. Ancak bazı zorlukları da vardır. Mesela, okula gitmeden, derslere girmeden sınavları geçmek çok daha zordur.

Açık öğretim birinci dönem kayıtları 2 Eylül – 2 Ekim arasında yapılmıştı. 2 Ocak – 3 Ocak sınavlar yapılmıştı. Sınavların sonlanmasıyla da 25 Ocak 2016 tarihinde ilk dönem kapanmıştı. Açık öğretim lise kayıtları 18 Ocak – 5 Şubat arasında yapılacaktır. II. Dönem kayıtlarının 18 Ocak – 5 Şubat arasında yapılarak, 5 Şubat 2016 tarihinde kaydı yapılan öğrencilerin internete son kayıt giriş tarihi yapılacaktır.

II. Dönem sonu sınavları 19 Mart – 20 Mart 2016 tarihinde yapılacak olup, 28 Nisan 2016’da sınav sonuçları internette yayımlanacaktır.

II. Dönem kayıtlarından sonra; III. Dönem kayıtları da başlayacaktır. III. Dönem kayıtları ise; 28 Nisan – 12 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olup; III. Dönem sonu sınavları 2 Temmuz – 3 Temmuz arasında olacaktır. Sınav sonuçları ise; 28 Temmuz 2016 tarihinde internette yayımlanacaktır. Ve bu şekilde açık öğretim 2015 – 2016 öğrenim yılı sonlanacaktır.

Bir cevap yazın