DGS 2017 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2017-dgs-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak

 

Bu sene yapılan 2017 DGS önlisans sonuçları açıklanacağı belirlendi. ÖSYM Dikey Geçiş Sınavı hakkında sınav takviminde sonuçlar üzerinden bildirimde bulundu. 23 Temmuz 2017’de gerçekleştirilen sınava giriş yapan öğrenci adayları sonuçları beklerken kafalarında kılavuzun ne zaman açıklanacağı soruları var. ÖSYM geçen yıl bu kılavuzlar üzerinden öğrenci adaylarına önemli noktalarda bilgilendirmede bulundu.

DGS sınavının üstünden günler geçmesine rağmen sınava giren öğrenciler sonuçların açıklanacağı tarihi bekliyor. ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada sınavın açıklanacağı gün belli olurken saat konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada DGS 2017 sınavının 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacağı bildirildi. ÖSYM sınav sonuçlarının açıklanacağı saat konusunda herhangi bir bilgi vermezken, genel olarak ÖSYM’nin sınav sonuçlarının açıkladığı saat 17:00’den sonra.

ÖSYM’nin internet sitesi üzerinde DGS sonuçları açıklanacak. Adaylar aday internet şifreleri ve T.C. kimlik numaraları ile birlikte sonuçlara erişebilecek.

 

DGS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak?

29 Ağustos 2017 tarihinde sonuçlar açıklandıktan 1 hafta içerisinde tercih kılavuzunun yayımlanması bekleniyor.

Dikkat edilmesi gereken iki husus: Tablo 1 Tablo 2

2016 yılında yayımlanan kılavuza göre; Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için önce Tablo-2’nin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Bu tabloda, ön lisans programından mezun olunacak/olunan alan bulunarak hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersiz sayılacaktır.

Tablo-1, dikey geçiş yapılabilecek lisans programlarının kodlarını, adlarını, kontenjanlarını, puan türünü, öğretim süresini ve varsa koşullarını göstermektedir.

One Comment on “DGS 2017 Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?”

  1. 2 sene sonra bende dgs ye gireceğim. Çok merak ediyorum giren herkes kolay olsa bile rakiplerim çok olucak. Şimdiden takip etmek gerekiyor haberlerini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir