İkinci Üniversite Başvurusu Hangi Üniversitelerde Var?

ikinci-universite-basvurusu-hangi-universitelerde-var

 

İkinci Üniversite Başvurusu Hangi Üniversitelerde Var?

Açıköğretim önlisans ve lisans mezunlarıyla, örgün eğitim alan ve mezun olan kişiler için sınavsız ikinci üniversite hakkı 3 üniversitede var.

 

Sınavsız ikinci üniversite yapılabilecek üniversiteler;

  • Anadolu Üniversitesi ( Eskişehir )

  • Atatürk Üniversitesi ( Erzurum )

  • İstanbul Üniversitesi

 

Atatürk Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nin sınavsız ikinci üniversite bölümleri arasında önlisans ve lisans bölümleri mevcut.

Atatürk Üniversitesi’nin 2. üniversite kapsamında başvurulacak bölümleri;

Lisans programları; İşletme, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Sosyoloji programlarından oluşmaktadır.

Önlisans programları; İşletme Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Lojistik, Reklamcılık, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, Adalet, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgi Yönetimi, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, Özel Güvenlik ve Koruma, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri ve Yerel Yönetimler programlarından oluşmaktadır.

Anadolu Üniversitesi’nin 2. üniversite kapsamında başvurulacak bölümleri;

Önlisans programları; Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, Laborant ve Veteriner Sağlık, Medya ve İletişim, Ev İdaresi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Yerel Yönetimler, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Spor Yönetimi, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Adalet, Aşçılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Lojistik, Marka İletişimi, Tarım, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik , Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri,
Web Tasarımı ve Kodlama, Yaşlı Bakımı, İlahiyat (Arapça), İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kültürel Miras ve Turizm, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Özel Güvenlik ve Koruma programlarından oluşmaktadır.

Lisans Programları; Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Sağlık Yönetimi, Kamu Yönetimi, İktisat, Tarih, İşletme, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji ve Felsefe programları yer alıyor.

 

İstanbul Üniversitesi’nin 2. üniversite kapsamında başvurulacak bölümleri;

Lisans Programları; İktisat, Tarih, İşletme, Coğrafya, Sosyoloji ve Felsefe programları yer alıyor.

Önlisans Programları; Sosyal Hizmetler, Kültürel Miras ve Turizm, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Sağlık Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Yönetimi ve Hukuk Büro Yönetimi Sekreterliği bölümleri mevcut.

Bölümler ve ikinci üniversite kayıtlarıyla ilgili detaylı bilgileri üniversitelerin ikinci üniversite bölümü olan sayfalarından bulabilirsiniz.

“İkinci Üniversite Başvurusu Hangi Üniversitelerde Var?” üzerine 1 yorum.

  1. Geri bildirim: Yüksek Lisans Tezi Adım Adım Nasıl Yazılır? - Eğitman

Bir cevap yazın