KYK Borçları Silinecek mi?

KYK Borçları Silinecek mi?

Bütün öğrencilerin dört gözle beklediği KYK borçları silinecek mi? Bir çok vatandaşı ilgilendiren KYK borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi sonunda Meclis’e sunuldu. Sunulan teklifin kabul edilmesi durumunda bütün öğrencilerin borçları silinecek.

KYK Borçları Silinecek mi?

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun maddi durumu kötü olan öğrencilere daha iyi bir eğitim almaları için geri ödemesi burs imkanı verirken, maddi durumu normal yada iyi olan öğrencilere de aynı sebeple geri ödemeli kredi vermekte.

Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan kredi alan öğrenciler aldıkları krediyi mezun olduktan sonra kredi bitiminden iki yıl sonra aldıkları süre zarfında ödemekle mükelleftirler. KYK kredi borcu iş dünyasına yeni atılan herkes için ağır bir yük olmakta ve yeni iş hayatına giren herkesi zorlamaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne öğrencilerin KYK borçlarının silinmesine ilişkin kanun teklifi sunuldu. Mecliste yapılacak görüşmeler ve oylamaların ardından KYK borçlarının kaderi belli olacak.

KYK borçlarının silinmesi teklifinin kabul edilmesi durumunda maddi durumuna ve iş sahip olup olmadığüını konusuna bakılmaksınızın tüm öğrencilerin Kredi ve Yurtlar Kurumundan aldıkları kredi borçları silinecek. Bir çok öğrenci gözlerini Meclis’ten çıkacak bu karara dikmiş durumda.

Bir cevap yazın