KYK Yurt Başvuruları Başladı

kyk-yurt-basvurulari-basladi

Üniversite sonuçlarının açıklanmasının ardından yerleşen adayların devlet yurtlarında kalması için Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı olan yurtlarda kalabilmek için başvurular başladı.

2016-2017 eğitim öğretim yılında KYK Yurtlarında kalmek isteyen öğrencilerin 22 Ağustos 2016 tarihine kadar saat 23:59’a kadar KYK Yurt başvurularını e-devlet üzerinden yapabilecekler.

KYK yurt başvurularına başvurmak isteyenler e-devlet şifrelerini PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresini almaları gerekmektedir.

KYK Yurt başvuurları www.turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden hiç bir ücret ödemeden e-devlet şifreleriyle giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvuruyla ilgili ayrıntılı bilgi ise kyk.gsb.gov.tr internet sitesi üzerinden “Başvuru Kılavuzu” üzerinden bilgi alabilirler.

Başvuru yapacak olanların 2016-ÖSYS ile örgün yüksek öğrenim programına kayıt yaptıran öğrencilerin ÖSYM kutucuğunu, 30 Haziran 2016 yılından daha öncesinde bir yüksek öğrenim programına yerleşip kayıtlı olan ara sınıf öğrencilerinin ise ARASINIF kutucuğunu işaretlemeleri gereliyor.

Başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar, bilgilerinde değişiklik yapmak istedikleri takdirde başvuru süresinin sonuna kadar bilgilerini e-devlet üzerinden güncelleyebilirler.

KYK Yurt başvurularının sonuçları ise yapılacak olan değerlendirmeler sonunda kyk.gsb.gov.tr kurumsal web sayfasından açıklanacak.

“KYK Yurt Başvuruları Başladı” üzerine 2 yorum.

Bir cevap yazın