ÖSYM’den DGS Sınavına Giren Adaylar İçin Uyarı

osym-den-dgs-sinavina-giren-adaylar-icin-uyari

 

ÖSYM’ni yapıtğı açıklama, YÖKSİS’ten eğitim bilgilerinin 9 Ağustos’dan itibaren ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde AİS’de adayların bilgisine açıldı.

Eğitim bilgilerinde güncelleme yapılacak olan adyların 10-14 Ağustos 2017 tarihleri arasında kendi üniversitelerine başvurarak eğitim bilgilerinde YOKSİS’te eğitim güncellemesi yapmaları gerekmektedir.

10-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan eğitim bilgilerinde ki güncellemer, düzeltmeler, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde AİS adayların bilgisine 16 Ağustos 2017 tarihinde sunulacak.

YÖKSİS’ten güncel eğitim bilgisi 21 Ağustos 2017 tarihinde son kez çekilecek ve KKİS üzerindeki güncellemelerle birlikte, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) adayın 2017-DGS başvurusuna yansıtılacaktır. Birden fazla eğitim bilgisi olup DGS başvurusunda kullanmak istediği eğitim dışında bir eğitim seçilmiş olduğunu düşünen ve kullanılmasını istediği eğitimi değiştirmek isteyen adaylar için 22 Ağustos 2017 tarihinde yalnızca bir günlüğüne AİS’de DGS için eğitim seçme ekranı açılacak ve adayların istedikleri eğitimi seçmelerine olanak sağlanacaktır.

Kuruma dilekçe ile gönderilen istekler kabul edilmeyecek, 22 Ağustos 2017 tarihinden sonra herhangi bir değişiklik işlemine izin verilmeyecektir.

Adayların Önlisans Başarı Puanı (ÖBP) bu veriler doğrultusunda hesaplanarak değerlendirme işlemleri yapılacaktır.

Bir cevap yazın