Sakarya Üniversitesi’nde İngilizce Garantili Diploma

Sakarya Üniversitesi'nde İngilizce Garantili Diploma

 

Dünya standartlarında eğitim yakalamak için Sakarya Üniversitesi yabancı dile ağırlık vererek, mezunlarına İngilizce garantili diploma vermeyi hedefliyor.

Sakarya Üniversitesi’nden mezun olanların iş hayatlarında başarılı olabilmeleri için sürekli eğitim kalitesinde yenilikler yaparak kalitesini arttırmaya çalışan Sakarya Üniversitesi, bu sefer de İngilizce garantili diploma ile öğrencilerine yenilik sunacak. Uluslararası standartlarda İngilizce yeterliliği sunacak olan üniversite İngilizce eğitime önem vererek 2017-2018 eğitim-öğretim döneminden itibaren bütün öğrencileri için İngilizce dersi veremeye başlayacak.

Öğrencilerin aldıkları yabancı dil eğitim düzeyinin, uluslararası standartlar çerçevesinde olacak. Öğrencilerin alacağı eğitim temel bilgiler, dinleme, konuşma ve yazma olarak 4 adımda değerlendirilecek.

Sakarya Üniversitesi dışında bağımsız olarak kuruluşlar tarafından yapılacak olan değerlendirmelerin tüm masrafları üniversite tarafından karşılanacak. Üniversite öğrencilerin eğitim süreci sonrasında en az B1 düzeyde İngilizceye sahip olmaları, ve bu düzeyde İngilizceye sahip olan öğrencilere, bu başarıyı kazanan öğrenciler İngilizce eğitim aldıklarına dair tüm dünya üzerinde geçerli olacak bir diplomanın da sahibi olacaklar.

Sakarya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, bu yeni atılım ile birlikte tüm öğrencilerin dersler dışında sürpriz faaliyetlerinde olacağını bu yeni atılımın öğrenciler tarafından kucaklanmasını öğrencilere sürpriz faaliyetlerle destekleyeceğinin sözünü verdi.

Yatay ve dikey geçiş ile en çok tercih edilen üniversitelerin arasında olan Sakarya Üniversitesi yeni öğrencilerini de unutmuyor. Geldikleri üniversitelerden yabancı dil eğitimi almamışlarsa eğer yeni sisteme göre Sakarya Üniversitesi’nin zorunlu yabancı dil programına dahil olacaklar.

Bir cevap yazın